im. 111 ESKADRY MYŚLIWSKIEJ
w WOŁOMINIE

05-200 Wołomin, ul. Sasina 33            kom. 695 898 740, 506 386 983     mail: wolomin(at)pulliceum.edu.pl

STRZELNICA LASEROWA - UROCZYSTE OTWARCIE w I LO PUL w Wołominie 💪

7 lutego br w naszym mundurowym liceum oddana została do użytku i uroczyście otwarta strzelnica laserowa do szkolenia strzeleckiego i doskonalenia umiejętności strzeleckich uczniów. W ceremonii otwarci swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: p. Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Dyrektor ZEASIP p. Halina Bonecka, z WKU Warszawa - Praga p. mjr Paweł Kamiński, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP Wołomin p. nadkom. Michał Sputo, Przedstawiciele WITU oraz PPSP w Wołominie.
Przecięcia wstęgi dokonali wspólnie dyr. I LO PUL w Wołominie p. A. Kaczyńska oraz instruktor strzelectwa, doświadczony szkoleniowiec p. Jacek Brzuszczyński.
Strzelnica – trenażer TLWisła posiada bardzo szerokie możliwości szkoleniowe. Pozwala na wszechstronne szkolenie strzeleckie – sportowe i wojskowe. Przygotowuje młodzież do specjalistycznych strzelań w służbach mundurowych.
Zajęcia strzeleckie mogą być prowadzone jednocześnie na 4 stanowiskach, z wykorzystaniem wszystkich modeli tarcz stosowanych w szkoleniach wojskowych, policyjnych i PSC. Uczniowie mają do dyspozycji: AK 47, karabin szturmowy Masada i pistolety: Walter, Beretta 9 i Sig- Saurer.
Cały proces ewidencji i oceny strzeleń rejestrowany jest automatycznie w systemie za pośrednictwem indywidualnych kart magnetycznych.
Po prezentacji systemu oraz używanej broni, zaproszeni goście mieli możliwość odbycia próbnych strzelań. Na wszystkich obecnych prezentacja możliwości sytemu i uzbrojenia wywarła duże wrażenie. 💪

I LO PUL WOŁOMIN
I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej